четвер, 27 жовтня 2016 р.

Хокей на нашому озері

Змагання «Хокей на озері» – це різновид класичного хокею, але з декількома важливими відмінностями: відсутні борти, що захищають, немає воротарів і гра проводиться на відкритому повітрі, на замерзлому озері чи річці. Спрощені правила направлені на зменшення силової боротьби і сили кидків, збільшення вміння володіння шайбою, передачі чіткого пасу і високого навику катання на ковзанах. Ці чинники дають змогу відчути, що таке хокей з шайбою і не потребують повного комплекту дорогої амуніції. Це дає можливість залучити більше молоді в спорт, показавши їм, що є доступні форми хокею. 

Пляж «Циганка»


Пляж ,якій після реконструкції перетворився на зону відпочинку.Сквер з вуличними меблями, скейт-парк, пішохідний фонтан, амфітеатр усе для приємного відпочинку. Створена інфраструктура для велосипедного руху – велодоріжка, велопарковки. Влаштована пристань для байдарок і невеликих човників. Також передбачені скейтпарк, фонтан і сцена. Також жителі та відвідувачі міста можуть смачно попоїсти та помилуватися красою озера у ресторані «Speak easy».

Острів Кохання


У Тернополі є багато цікавих туристичних місць, але найромантичнішим та найкрасивішим вважається Острів закоханих посеред Тернопільського ставу. Мальовничий острівець був створений під час відновлювальних робіт після Другої Світової війни. Дістатись до Острова закоханих можна човном або по місточку, що сполучає острів та парк. А взимку, коли Тернопільський став замерзає, можна дійти до острова пішки кригою.
 

Риболовля на нашому ставі

Міжнародні змагання заплановані на 2016-й та 2017-й роки. Cпортсмени з усього світу приїдуть в Тернопіль та зможуть належно оцінити озеро. Вибороти право на проведення престижних змагань було не просто. Тепер громаді потрібно докласти чимало зусиль, аби створити належні умови для проведення чемпіонатів.

    У наступному році в Тернополі відбудеться Зимовий Чемпіонат світу з підльодного лову. Участь у ньому візьмуть п’ятнадцять команд з різних країн світу. А в дві тисячі сімнадцятому в місті має відбутися чемпіонат світу з лову на фідерну снасть. До Тернополя приїдуть спортсмени з сорока країн світу, навіть з Південно-Африканської Республіки.

Берег водоймища у цю сонячну погоду буквально усіяний чоловіками старшого віку, які насолоджуються самим процесом сидячи з вудочками та спінінгами.

Занепад Тернопільського ставу


Став у минулому часто зазнавав занепаду, зазвичай під час татарських і турецьких нападів. Проте найбільше занепав став у міжвоєнний період XX століття. Під час Другої світової
війни Тернопільський став був повністю знищений. У 1950-х роках минулого століття відбувається масштабна відбудова Тернополя — і, коли було прийнято рішення про підпорядкування всіх водних ресурсів місцевій владі у 1956 році, Тернопільський став почали відновлювати. Тоді було збудовано нову греблю — і рівень води став вищим, ніж раніше.

Проект створення озера


Його історія почалася в далекому XVI столітті, коли відразу по завершенні будівництва замку перед власником тернопільських земель Яном Амором Тарновським постало питання про надійний захист свого новоствореного дітища. Тоді-то і з’явився на світ проект перекриття дамбою протікаючої поруч річки Серет. Тому вже навесні 1548 року власник отримує дозвіл на здійснення проекту, який незабаром був вдало завершений.


Водно-моторний спорт на Тернопільському озері

35 провідних спортсменів світу брали участь в Чемпіонаті Європи в класі F-125 та в класі F-250 та в Чемпіонаті світу в класі «Формула 500». Змагання проводилися на Тернопільському ставі упродовж двох днів. Професійні команди, які мають високу підготовку, приїхали з різних областей України та з 11 країн світу, зокрема із США, Австрії, Угорщини, Естонії, Болгарії, Польщі, Латвії, Литви,Австрії, Італії та Німеччини.